Přemýšlíte nad narozeninovým dárkem? Upečte vlastní vynikající dort! Ráda se s Vámi podělím o můj osvědčený recept :-)

Ingredience
Korpus:
3 hrnky hladké mouky
2 hrnky cukru moučka
1 hrnek mléka
1 prášek do pečiva
3/4 hrnku rostlinného oleje
4 vejce
špetka soli
borůvky
potravinářské barvivo (fialové)

Krém:
1 máslo
800 ml mléka
2 pudinky 
1 vanilkový cukr
3 lžíce cukru moučka

Ozdobení:
kokos
kousky bílé čokolády
borůvky

Postup:
1.) Na korpus si připravíme nejdříve borůvky – v rendlíku rozpustíme kousek másla a přidáme borůvky. Zalijeme troškou vody  (přibližně 5 lžic) a necháme chvilku povařit, jen aby pustili šťávu.
Smíchejte suché přísady, přidejte vejce, olej, mléko a šťávu z borůvek. Pořádně promíchejte metličkovým mixérem. Pokud borůvky těsto dostatečně neobarví přidejte pár kapek potravinářského barviva.

2.) Připravené těsto vložíme do dortové formy, kterou vymažeme a vysypeme hrubou moukou. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme při 180°C. Pomocí špejle zkoušejte, jestli je korpus hotový. Pečení bude trvat zhruba 30 – 40 minut.

3.) Uvařte puding z dvou sáčků a 800 ml mléka. Odložte jej na chladné místo. Mezitím připravte máslo, které jsme si nechali povolit, a utřeme jej s cukrem.
Aby se krém nesrazil měli by obě složky (puding i máslo s cukrem) mít stejnou (pokojovou) teplotu. Puding přidávejte postupně po lžičkách do másla a vždy pořádně promíchejte. Pokud se i přesto srazí použijte metličkový mixér a rozmíchejte krém ve vodní lázni. A vše je zachráněno :-)

4.) Upečený korpus nechte vychladnout, poté ho rozřešte (toto množství mi vystačilo zhruba na 3 části). Dort potřete přiměřeným množstvím v jednotlivých částech a nakonec krémem potřete dort i po stranách. Zasypte jej kokosem a závěr dozdobte.

Doufám, že taky tímto dortem někomu uděláte obrovskou radost 😉 a budu ráda když se pochlubíte.. třeba na mém facebooku.

Dort-boruvky-kokos-krem-puding-maslo_01

Dort-boruvky-kokos-krem-puding-maslo_03

Dort-boruvky-kokos-krem-puding-maslo_04