Dnes se s Vámi podělím o náš rodinný poklad. Tento recept v naší rodině má ve své kuchařce zapsaná každá hospodyňka. Od babičky přes maminku, od tety až po sestřenice. Je to jeden ze zaručených receptů, který se objeví na nejrůznějších rodinných setkání a oslavách narozenin. Ale je u nás tak oblíbený, že si jej občas dopřejeme i jen tak na oslazení víkendových dnů, když zkrátka honí mlsná.

Ingredience
Těsto:
40dkg hladké mouky
20dkg cukru
1 žloutek
1 vanilkový cukr
1 prášek do pečiva
1 tuk na pečení (například Hera)
kakao

Náplň:
2 tvarohy
3 žloutky
25dkg cukru

 

Tvarohovo_kakakova_buchta_01

Postup

1.) Nejříve zpracujeme těsto. Na vál si připravíme hromádku z mouky, cukru, vanilkového cukru a prášku do pečiva. Suché přísady spolu promícháme, uprostřed vytvoříme ďolíček, rozklepneme vajíčko a přidáme pouze žloutek (bílek si dáme stranou, později z něj budeme vytvářet sníh do náplně). Tuk na pečení si „nastrouháme“ na struhadle (na hrubší straně), aby se nám s ním lépe pracovalo. Kakao přidáváme podle barvy, až má těsto tmavě hnědou barvu. Než se těsto zpracuje chce to trošku zapracovat. Nakonec se to ale vždy podaří a můžeme jej zabalit do sáčku a vložit do mrazáku, aby pořádně ztuhlo.
Já si vždy těsto rozdělím na dvě poloviny uválím do tvaru válečků. Rychleji mi ztuhnou, než kdyby těsto bylo vcelku a můžu s ním dřív dále pracovat.

2.) Mezitím co nám těsto odpočívá v mrazáku si přichystáme náplň. Tvarohy smícháme se žloutky a cukrem. Ze všech bílku ušleháme tuhý sníh, který poté jemně vmícháme do tvarohu.

3.) Připravíme si plech, ve kterém budeme buchtu péct. Můžeme ji buďto vysypat hrubou moukou, nebo na dno vložíme pečící papír. Když je těsto pořádně ztuhlé vezmeme nejprve jednu polovinu a tu nastrouháme na struhadle (na hrubé straně) a pokryjeme tím dno pekáče. Pak přidáme vrstvu tvarohové náplně. Rozetřeme ji a můžeme opět nastrouhat druhou polovinu těsta. Opět na struhadle, na hrubé straně.

4.) Plech vložíme do předem předehřáté trouby přibližně na 180°C a pečeme asi 40 minut – zkrátka dokud není hotovo :-)